Garena Free Fire Nasıl Oynanır?

Garena Free Fire’ın en iyi özelliklerinden biri, düzgün çalışması için ihtiyaç duyduğu düşük donanım özellikleridir. Garena Free Fire, pek çok cihaz profilini herhangi bir gecikme veya sorun olmadan mükemmel bir şekilde çalıştırıyor. Biz de Mobil Oyun Haber olarak bu oyunu sorunsuz şekilde en pratik ipuçlarıyla oynayabilmeniz için bu rehberi hazırladık.

İlk Adım: Doğru Silah Seçimi

Herhangi bir oyunun kendi silah sistemi ve verebileceği hasar miktarı vardır. Garena Free Fire da kendi silah sistemine de sahiptir. Bu yüzden yeni oyuncular için, oyuna başlamanın iyi bir yolu, oyundaki farklı silahlara aşina olmaktır.

Yakın Mesafe Dövüşlerinde Uzmanlaşın

Garena Free Fire, purgatory gibi haritalarda çok sayıda yakın mesafeli dövüşe sahip olduğundan, yeni oyuncuların yanlarında bir MP40 veya bir av tüfeği olması iyi bir fikirdir. Tıpkı diğer savaş oyunlarındaki gibi Garena Free Fire’da SMG, Tüfekler, Pompalı Tüfekler, Keskin Nişancılar vb. olmak üzere birçok farklı silah bulunur. Oyuncular onlarla üç silah ve bir yakın dövüş eşyasına sahip olabilir. Dolayısıyla, ideal bir teçhizat düşünürseniz, bir keskin nişancı tüfeği, bir smg, bir tabanca ve bir tava işinize yarayabilir. Rahat olduğunuz birini seçin.

Takip Her Şey

Garena Free Fire veya başka bir battle royal oyununu hiç oynamamış yeni oyuncular, gözetlemenin oyunda büyük bir fark yaratabileceğini bilmelidir. Garena Free Fire, bir TPP veya Üçüncü Şahıs Perspektif POV oyunudur. Yani gözetlemek mümkündür ve yapılması şiddetle tavsiye edilir. Bir duvarın arkasına bir siper alın ve TPP’yi oyunda avantajınıza kullanın.

Gloo Duvar Sizi Korur Mu?

Garena Free Fire’a ilk kez gelen her yeni oyuncu için Gloo duvarı şaşırtıcı bir şeydir. Gloo wall, oyuncuların bir düğmeye basarak oyunda konuşlandırabilecekleri, Free Fire’da buzdan yapılmış taşınabilir bir duvardır. Gloo duvarı, oyunculara rakiplerin ateşinden sınırlı bir süre için koruma sağlar. Gloo duvarlara mermiler giremez, ancak onlar tarafından yok edilebilir. Bu yüzden korumanın anlık olduğunu unutmayın. Duvarı yapmak için gerekli eşyalara sahip olduğunuz sürece, oyuk duvarlar oyunun herhangi bir yerine ve istediğiniz sayıda yerleştirilebilir.

Hareket

Garena Free Fire’da hareket çok önemlidir. Bu yüzden, antrenman alanında çok fazla şut alıştırması yapın. Free Fire’daki bir başka gizli mücevher de drag headshot’tır. Drag headshot, yakın mesafeden kafadan vurmayı garanti eden bir harekettir. Çömelme veya çömelme gibi hareketler yapmak ve hemen koşmak, rakiplerin peşini bırakmayabilir. Öyleyse bu hareketleri de uygulayın.

Garena Free Fire’ı BlueStacks ile Oynayın

BlueStacks, Google Play Store’da yer alan tüm mobil Android oyunlarını PC’nizde klavye ve mouse ile büyük ekranda oynayabileceğiniz bir oyun platformudur. BlueStacks ile oynayarak rakiplerinize karşı büyük avantaj elde edersiniz. BlueStacks size ayrıca keymapping, macrolar, yüksek FPS, çoklu oturum/hesap, oyuna özel kontrol ve gelişmiş grafik ayarları gibi onlarca avantaj sağlar. Bu sayede siz de tüm rakipler karşısında kazanan olursunuz.