League of Legends: Wild Rift BlueStacks’e Nasıl Yüklenir?

League of Legends’ın yeni sürümü Wild Rift çıktı ve Türkiye’de popülaritesini gün geçtikçe artırmaya devam ediyor. Biz de Mobil Oyun Haber olarak, oyunu PC’nizin büyük ekranında, klavye ve mouse ile oynamanızı sağlayacak; “League of Legends: Wild Rift BlueStacks’e Nasıl Yüklenir?” yazısını sizin için hazırladık. Bu yazımızda Wild Rift’i PC’nize kurmak için gerekli olan tüm adımları bulabilirsiniz.

1) BlueStacks’i PC’nize İndirin ve Yükleyin

Öncelikle BlueStacks’i PC’nize indirin ve kurun. Antivirüsünüzün kapalı olmasına, sanallaştırmanın açık olmasına özen gösterin. BlueStacks’i kurduktan sonra Ayarlar menüsü altından Ram ve Cpu artırın ki performansınız iyi olsun.

2) Play Store’a erişmek için Google girişi yapın

Bu adımı Play Store’da oturum açmak gibi düşünebilirsiniz. Play Store’da yer alan herhangi bir oyun ya da uygulamayı indirebilmek için Google girişi yapmanız şart. 

3) Sağ üst köşeye League of Legends: Wild Rift yazarak aratın

Giriş yaptıktan sonra Google Play Store arama kutucuğuna League of Legends: Wild Rift yazın. Ya da masaüstündeki Play Store simgesine de tıklayabilirsiniz. Bu işlem sonrası League of Legends: Wild Rift’ı arama sonuçları arasında görmeniz gerekir.

4) League of Legends: Wild Rift uygulamasını arama sonuçlarından indirmek için tıklayın

Bu adımda, oyunu indir düğmesine tıklamanız ve oyunun indirilmeye başlaması gerekir. Bu adım ile League of Legends: Wild Rift’ı BlueStacks’e kurmuş olursunuz.

5) Oynatmaya başlatmak için ekrandaki League of Legends: Wild Rift ikonuna tıklayın

Son adım olarak League of Legends: Wild Rift, masaüstünüze gelmiş durumda olacaktır. İkona tıklayarak oyunu açabilirsiniz.

League of Legends: Wild Rift – BlueStacks Oyun Kontrolleri

League of Legends: Wild Rift’ı bilgisayarınızın büyük ekranından oynayarak, oyun deneyimini çok daha heyecan verici bir hale getirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken oldukça basit adımlar bulunuyor. Tüm PC’lerde çalışan BlueStacks Android emülatörünü, eğer bilgisayarınızda yüklü değilse öncelikle indirmeniz gerekiyor. Bunun için BlueStacks web sitesinden uygulamayı çok kısa birkaç adımda indirerek kurabilirsiniz. BlueStacks App Player, setup’ı tamamladıktan sonra size mobil cihazlarınızda olduğu gibi Google Play Store ekranını sunar. Siz de buradan League of Legends: Wild Rift oyununu bularak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

League of Legends: Wild Rift’ BlueStacks ile Oynayın

BlueStacks, Google Play Store’da yer alan tüm mobil Android oyunlarını PC’nizde klavye ve mouse ile büyük ekranda oynayabileceğiniz bir oyun platformudur. BlueStacks ile oynayarak rakiplerinize karşı büyük avantaj elde edersiniz. BlueStacks size ayrıca keymapping, macrolar, yüksek FPS, çoklu oturum/hesap, oyuna özel kontrol ve gelişmiş grafik ayarları gibi onlarca avantaj sağlar. Bu sayede siz de tüm rakipler karşısında kazanan olursunuz.