Red Ball 4 Nasıl Oynanır?

Bir oyun iyi ve başarılıysa, bir devamı olacaktır. Öyleyse bu deyiş, birden çok daha fazla devamı olan bu oyun hakkında ne diyor olablir? Red Ball 4, bugün Android ve iOS cihazlarda en çok bağımlılık yapan oyunlardan birinin son sürümüdür diyebiliriz. Sıradan bir platform oyunu olsa da, garanti ediyoruz asla sıkılmayacaksınız. Oyunun basit ama gösterişli grafikleri, onu her yaştan oyuncu için mükemmel bir oyun haline getiriyor. Seride yeniyseniz, amaç farklı seviyelerde ilerlemek ve zıplamaktır. Engellerden, minyonlardan ve büyük patronlardan kaçınmanız gerekecek. Oyunda, her biri bir öncekinden daha zor olan 75’ten fazla seviye var. Kendinizi bunlardan herhangi birinde sıkışmış halde bulursanız endişelenmeyin. Mobil Oyun Haber olarak, Red Ball 4’e özel hazırlamış olduğumuz ipuçları ve püf noktalarına her zaman güvenebilirsiniz!

Momentumun Anahtar Olduğunu Unutmayın

Red Ball 4 sadece sola veya sağa hareket etmekten, zıplamak için bir düğmeye basmaktan ibaret değildir. Fizik unsurları oyunun temeli aslında. Uzağa zıplayabilmek istiyorsanız, ivmeye ihtiyacınız var. Kendinize yuvarlanmak için yeterli alan vermelisiniz ve yeterli ivmeye sahip olduğunuzda, zıplama zamanıdır. Bu konsept, oyundaki bulmacalarla uğraşırken daha da önemlidir. Bunu yapmak için, nesneyi anahtara doğru kendi kendine yuvarlanmasına izin verecek kadar itmeniz, ardından kalan zamanı momentumunuzu oluşturmak için kullanmanız ve açılır açılmaz kapıya doğru atlamanız gerekir. Başta zor gelebilir ancak yeterli pratikle bunda ustalaşabilirsiniz.

Red Ball 4’ü BlueStacks ile PC’nizde Oynayın!

Altın Madalya Toplayın

Oyun, seviyeleri belirli bir şekilde tamamladığınız için sizi altın madalya ile ödüllendiriyor. Öncelikle, seviyede görünen tüm yıldızları toplamalısınız. İkincisi, tüm düşmanları da yenmeniz gerekiyor. Bu, bir düşmanın üzerinden atlayıp onu geride bırakamayacağınız anlamına gelir. Bir düşmanın yeniden doğduğu durumlarda, onu yalnızca bir kez yenip yolunuza devam etmeniz gerekir. Onu defalarca öldürmek, diğer düşmanı kaçırmayı telafi etmeyecektir. Bir düşmanı kaçırdıysanız ve bir kontrol noktasını geçtiyseniz, yeniden başlamanız gerekecektir. Bir kontrol noktasından sonra geri dönmenin bir yolu yoktur, bu yüzden dikkatli olun.

Kırmızı Topu Üzmeyin

Oynarken bazen kırmızı topun kaşlarını çattığını fark edeceksiniz. Bu kaşlarını çatmak, seviyenin önemli bir bölümünü kaçırdığın ve artık onu geçme şansın olmadığı anlamına geliyor. Bu genellikle önemli bir öğeyi düşürdüğünüzde veya kaçırdığınızda ve bir kontrol noktasından geçtiğinizde olur. Kırmızı topun kaşlarını çattığını gördüğünüzde, seviyeye yeniden başlayabilirsiniz. Bu şekilde bile geçilebilen bazı seviyeler var, ancak bunu yapmak çok daha zor olacak.

Red Ball 4’ü BlueStacks ile PC’nizde Oynayın!

Düşmanlarınızı Nasıl Öldürürsünüz?

Bir düşmanın kafasına zıplamak onu öldürür. Doğrudan onunla karşılaşırsanız, bunun yerine hasar alırsınız. Sabit düşmanlar için, onları incinmeden öldürmek kolaydır. Zıplayan düşmanlar için işler biraz daha zorlaşır. Çok fazla hareket ettikleri için kazara yanlarına vurur ve hasar alırsınız. Bundan kaçınmak için, yerdeyken değil, tam yukarı çıkarken tepelerinde zıplama zamanlamasına hakim olmanız gerekir. Karşılaşacağınız bir diğer aldatıcı düşman da patlayan düşmandır. Çok fazla hasar verirler ve kırmızı topun peşinden gitmekte iyidirler. Kafalarına zıplarken çok dikkatli olmalısın. Önce onları cezbetmeyi deneyebilir, sonra atlayışınızı hazırlayabilirsiniz. Onlara vurduktan hemen sonra kaçtığınızdan emin olun. Unutma seni yakalarlarsa, ölmüş olursun.