Bilmeniz Gereken 5 Matchington Malikanesi İpucu

Matchington Malikanesi

Matchington Malikanesi, diğer adıyla Matchington Mansion, bir Firecraft Studios oyunu ve puzzle tarzı oyunlara yepyeni bir yorum getiriyor. Matchington Malikanesi’nde hikaye, büyükannenin eski bir malikaneyi oyuncuya bırakması üzerine başlıyor ve bu malikaneyi yeniden canlandırma üzerine kurulu olarak devam ediyor. Oyunda siz ve hizmetçileriniz malikaneyi temizlemeye ve güzel bir hale getirmeye çalışıyorsunuz. Bunun yanı sıra kötü karakter olan Rex Houston ile de mücadele etmeniz gerekiyor. 

Oyun sevimli ve canlı grafikleri ile pek çok oyuncuyu kendine çekiyor. Siz de Matchington Malikanesi oynamaya yeni başlayacaksanız ipuçlarımızı dikkate alabilirsiniz. 

1. Jetonlar Kesinlikle Gerekli

Matchington Malikanesi’ne başlamadan önce Facebook hesabınızla bağlanırsanız bu size 500 ücretsiz jeton sağlar. Dolayısıyla oyuna Facebook ile bağlanmak size daha en başından büyük avantaj kazandırır. Jetonlarınızla malikanenin içerisine eşya satın alabilirsiniz. Ücretsiz 500 jetondan sonra yeni jetonlar edinmek için oyunda aşamaları tamamlamanız gerekiyor. Ayrıca Antonio’nun getirdiği mesajlardan da jeton kazanabilirsiniz. 

2. Güçlendiricilerden Faydalanın

Oyundaki ilerledikçe, özel güçlendirici eşyalara sahip olacaksınız. Bu eşyalara ücretsiz sahip olmak zor oluyor, bu sebeple kullanırken akıllıca davranmalısınız. Havai fişekleri ancak bir aşamada başarısız olduktan ve en baştan yeniden denedikten sonra kullanmalısınız. İkinci kez, size ihtiyacınız olan ekstra avantajı sağlamak için havai fişek güçlendiricinizi kullanabilirsiniz. 

3. Bulmacalarda Hamlelerinize Odaklanın

İyi seviyede hamle hakkınız kalan bir bulmacayı tamamlamayı başarırsanız, kalan hamleleriniz özel yastık parçalarına dönüşür. Bunların yaptıkları eşleşmeler size ekstra jeton kazandırır. Bazen kendinize ait birkaç özel yastık parçasını zaman zaman bırakmak en iyisidir. Fazla hamle ile bir bulmacayı tamamladığınızda, özel parçalarınız ve kalan hamleleriniz tarafından yaratılanlar patlar ve daha büyük eşleşmeler yaratır. Tüm bunlar daha da fazla para kazanacağınız anlamına geliyor!

4. Diğer Malikaneleri Ziyaret Edin

Bir aşamayı tamamladığınızda, diğer insanların malikanelerini ziyeret edebilirsiniz. Bu arkadaşlarınız muhtemelen sizde olan eşyaların yeni sürümlerine sahiptir ve sadece birkaç jetona bunlara sahip olabilirsiniz. Üstelik de zaten bir aşamayı tamamladığınızda kazandığınız yıldızlar size jeton sağlar. Bu yıldızlarla yeni eşyalara sahip olabilir, yeni odaların kilidini açabilirsiniz. Bir sonraki bulmacaya geçmeden önce en az 3 malikane ziyaret edebilirsiniz. 

5. Matchington Malikanesi’ni BlueStacks ile Büyük Ekranda Oynayın

Mobil oyunları bilgisayarınızın büyük ekranında oynamanın keyfi bambaşka. Matchington Malikanesi’ni de büyük ekranda oynamak için BlueStacks Android Emülatörü kullanabilirsiniz. BlueStacks, Google Play Store’daki tüm oyunları bilgisayarınızdan oynamanızı sağlar. Matchington Malikanesi’ni BlueStacks ile oynamak için oyunu BlueStacks ile indirmeniz yeterlidir. Ayrıca Matchington Malikanesi APK dosyasını indirip BlueStacks ile kurabilirsiniz.  Matchington Malikanesi APK dosyasını bilgisayarınıza indirmek için internet üzerinde bulunan APK indirme dosyalarını kullanabilirsiniz. 

Matchington Malikanesi’ni BlueStacks ile oynamak size birçok avantaj sağlar. İşte bunlardan birkaçı: 

  • Oyunun canlı grafiklerini büyük ekranda deneyimler, mouse ve klavyeniz ile oynamanın tadını çıkarırsınız.
  • Çoklu oturum özelliği sayesinde oyunu birden fazla sekmede açabilir ve oyun keyfini ikiye katlayabilirsiniz. 
  • Tuş atama özelliği ile dilediğiniz tuşa dilediğiniz hamleyi tanımlayabilirsiniz. Böylece alıştığınız tuş takımı deneyimini Matchington Malikanesi’nde de yaşayabilirsiniz.