Internet Cafe Simulator Başlangıç Rehberi

internet cafe simulator

Farklı tarzda bir oyun arayanlar için mükemmel bir seçenek olan Internet Cafe Simulator, Cocopo tarafından geliştirildi. Adından da anlaşıldığı gibi bir simülasyon oyunu olan Internet Cafe Simulator oyununda hayal ettiğiniz internet kafeyi kurabilir ve yönetebilirsiniz. 

Bir internet kafe, arkadaşlarınızla takılabileceğiniz, bir şeyler içebileceğiniz ve tabii ki bilgisayar oyunu oynayabileceğiniz bir yerdir. İşte bu noktada siz de kendi internet kafenizi kurmak ve yönetmekle görevlendirileceksiniz. İşyerinizi yönetirken kirasını ödemeli, yeni müşteriler için internet kafenizin alanını genişletmelisiniz. Aynı zamanda popüler oyunları satın alarak internet kafenize gelen insanların sayısını arttırabilirsiniz. 

Oyunu Android ve iOS cep telefonlarınızdan oynayabileceğiniz gibi, Bluestacks oyun platformu sayesinde PC’de de oynayabilirsiniz. Bluestacks ile oyunu kolayca bilgisayarınıza indirebilir ve büyük ekranda oyun keyfi yaşayabilirsiniz. 

Siz de Internet Cafe Simulator oyununa yeni başladıysanız işinize yarayabilecek ipuçları ve önerileri bu rehberimizde bulabilirsiniz. 

Etrafınızı İnceleyin

Simülasyon oyunlarında her zaman etrafınıza bakmaya başlamalısınız. Çünkü etrafınızda etkileşimde bulunabileceğiniz tonlarca özelliğe sahip insan ve nesne olacaktır. Yani temel olarak, etkileşim kurabileceğiniz tüm nesneleri görebilmeniz için etrafa bakmaya başlamalısınız. Bir nesneyle etkileşime girip giremeyeceğinizi görmek için, ekranın ortasındaki daire nesnenin üzerinde olacak şekilde ekranı hareket ettirmelisiniz.

İnternet Kafenizi Temizleyin

Internet Cafe Simulator oynarken fark edeceğiniz ilk şey karmaşa ve dağınıklık olacak. Sonuçta bir internet kafe yönetiyorsunuz. Oyunda süpürgeyi hemen orada göreceksiniz ve acilen süpürmeye başlamalısınız. Ortamı temizlemenin ardından çalışmaya başlayabilirsiniz. Süpürgeyi alın ve yerde görebileceğiniz her bir çöp parçasını temizleyin. Ayrıca masa altı gibi alanları da süpürmeyi unutmayın. Daha sonra da ihtiyacınız olacağı için süpürgeyi koyduğunuz yeri unutmayın. Daha iyi puan alabilmek için internet kafenizi her zaman temiz tutmaya çalışın. 

Bilgisayar Parçaları Satın Alın

Internet Cafe Simulator oynamaya yeni başladıysanız ilk bilgisayarınızı çalıştırmanız gerekecek. İlk bilgisayarınızı çalıştırabilmek için zamazor sayfasına gitmeli ve bilgisayar için gereken tüm öğeleri satın almalısınız. Başlangıçta bütçeniz sınırlı olacak. Bu yüzden doğru öğeleri satın almalısınız. Örneğin bir masa, bir bilgisayar kasası, bir klavye, bir sandalye, bir fare ve bir monitör ilk etapta işinizi görecektir. 

Birkaç Oyun Makinesi Satın Alın

Atari makineleri, hem çok pahalı değil hem de size kar getirebilir. Bu yüzden dükkanınıza birkaç oyun makinesi satın alabilirsiniz. Birkaç tane satın alabilirseniz onları boş bir odaya veya başlangıç odasına yerleştirmeyi deneyin.

Bir Aşçı Çalıştırın

Tıpkı gerçek dünyadaki internet kafelerde olduğu gibi Internet Cafe Simulator oyununda da müşteriler oyun sırasında acıkacaktır. Siz de bu durum için bir aşçı çalıştırabilirsiniz. Yemekleri müşterilere hızlı teslim ettiğinizden emin olun. Yoksa yemek masaya gelmeden önce faturalandırması bitecektir.

Internet Cafe Simulator’u BlueStacks ile PC’de Oynayın

BlueStacks, Google Play Store’da yer alan tüm mobil Android oyunlarını PC’nizde klavye ve mouse ile büyük ekranda oynayabileceğiniz bir oyun platformudur. BlueStacks ile oynayarak rakiplerinize karşı büyük avantaj elde edersiniz. BlueStacks size ayrıca keymapping, macrolar, yüksek FPS, çoklu oturum/hesap, oyuna özel kontrol ve gelişmiş grafik ayarları gibi onlarca avantaj sağlar. Bu sayede siz de tüm rakipler karşısında kazanan olursunuz.