Art of Conquest: Kahramanlar, Stratejiler ve İpuçları

art of conquest

Bir mobil oyun olan Art of Conquest gerçek zamanlı strateji oluşturmak üzerine kurulu. Oyuna yeni başladıysanız yavaş yavaş ilerleyebilir ve kendi bölgenizi oluşturabilirsiniz. Stratejinizi nasıl kuracağınız size bağlı, ancak başlangıcınızı kolaylaştıracak bazı ipuçlarına buradan göz atabilirsiniz. 

Bir Kahraman Seçin

Yapmanız gereken ilk büyük seçim bir kahraman seçmektir. Art of Conquest oynamaya başladığınızda, hepsi farklı uzmanlıklara sahip üç kahraman seçeneği sunulur. Her kahramanın kendine göre güçlü yanları vardır ve birini seçmeniz gerekir. Oyunda ilerledikçe yeni kahramanlar da alabilirsiniz. 

Yeni başlayanlar için 3 kahraman önerimiz var:

Avalon: Yeni başlayanlar için iyi ve güçlü bir seçim olan Avalon, daha fazla birlik elde etmenizi sağlayacak olan “doğal lider” yeteneğine sahiptir. Ayrıca savaşları kazandıkça kaynakları arttırma özelliği vardır. 

Avril: Avril’in en iyi yanı kalabalık kontrolü yapmasıdır. Düşman hareketini dondurabilir ve engelleyebilir. Ama bu kahramanı seçecekseniz dikkatli olmanız gerekir. Çünkü özelliklerini yanlış kullanırsanız kendi zararınıza olabilir. Örneğin buz duvarı özelliğini yanlış yere yerleştirmemeye dikkat edin. 

Rufio: En güçlü kahramanlardan biri olan Rufio, seviye atladıkça inanılmaz derece güçlenir. Bu kahramanın dezavantajı “kahraman atlama” ve “doğrama bıçağı” becerilerini hemen bırakamayacağınızdır.

Birliklerinizin Zayıf Yönlerini Bilin

Art of Conquest oyununda savaş sırasında faydalanacağınız birliklerinizin hem güçlü hem de zayıf yanları vardır. Temeldeki güçlü ve zayıf yanlar şöyle özetlenebilir:

  • Okçular mızrakçıları yener
  • Mızrakçılar süvarileri yener
  • Süvariler piyadeleri yener 
  • Piyadeler ise okçuları yener

Bu genel kurallar tabi ki oyunun gidişatına göre değişiklik gösterebilir. Kaybetmemek için birliğinizi iyi tanımalı, zayıf yönlerini bilmeli ve ona göre bir strateji geliştirmelisiniz. 

Kalenizi Taşımak Konusunda Akıllıca Davranın

Art of Conquest oynuyorsanız kalenizi hareket ettirmeniz mümkün. Ancak bunu yapmanızı seviye 4’e kadar önermiyoruz. Çünkü bu seviyeye gelene kadar diğer oyuncular tarafından ezilme riskiniz var. Kalenizi hareket ettirebileceğiniz aşamaya ulaştığınızda ise daha fazla özelliğe sahip olacaksınız. Örneğin daha fazla kaynak toplamak için diğer şehirleri yağmalayabilirsiniz. Fakat saldırılara karşı gözünüzü açık tutmalısınız. Örneğin bir depo inşa ederek bazı kaynaklarınızı buradaki güvenli ortama taşıyabilirsiniz. Kalenizi taşıma ya da depo inşa etme aşamalarını daha hızlı geçmek için oyunu bilgisayarınızdan oynayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey BlueStacks uygulamasını bilgisayarınıza indirmek ve Art of Conquest’i BlueStacks üzerinden açmak. Böylece PC’de rahatlıkla oynamanın tadını çıkarabilirsiniz. 

Görevlerinizi Tamamlayın

Aslında pek çok strateji oyununda karşınıza çıkan bu ipucu, Art of Conquest oynarken de geçerli. Görevleri tamamlarken aynı zamanda karşınıza pek çok farklı görev de çıkar. Ayrıca görevlerin her birinin kendine özel ödülleri bulunur. Görevleri kolayca tamamlamak ve ödüllere ulaşmak için de BlueStacks’ten faydalanabilirsiniz. Oyunu BlueStacks sayesinde mouse ve klavye oynayarak görevleri çok daha kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Art of Conquest’i BlueStacks ile Oynayın

BlueStacks, Google Play Store’da yer alan tüm mobil Android oyunlarını PC’nizde klavye ve mouse ile büyük ekranda oynayabileceğiniz bir oyun platformudur. BlueStacks ile oynayarak rakiplerinize karşı büyük avantaj elde edersiniz. BlueStacks size ayrıca keymapping, macrolar, yüksek FPS, çoklu oturum/hesap, oyuna özel kontrol ve gelişmiş grafik ayarları gibi onlarca avantaj sağlar. Bu sayede siz de tüm rakipler karşısında kazanan olursunuz.