Mobile Royale Kahramanları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

mobile royale

Çevrimiçi bir strateji savaş oyunu olan Mobile Royale ile dünyanın her yerinden oyuncularla mobil oyun oynama keyfini yaşayabilirsiniz. Oyunda şehrinizi geliştirebilir, farklı klanlarla ticaret yapabilir, kendi ordunuzu oluşturabilir, bir loncaya katılarak ittifaklar kurabilir ve en önemlisi savaşların galibi olabilirsiniz. Oyunda geliştirmeniz gereken ve pek çok farklı yeteneğe sahip olan kahramanlar yer alır. Siz de Mobile Royale MMORPG oynamaya yeni başladıysanız, oyunda kahramanlar ve onların rolleri hakkındaki tüm detaylara bu rehberden ulaşabilirsiniz. 

Mobile Royale oyununu BlueStacks ile PC’nizin büyük ekranında oynayın!

Mobile Royale Kahramanlarının Rolleri

Mobile Royale MMORPG oyununda toplam 19 farklı kahraman bulunuyor. Bir kahramanın kilidini açmak için, onun 10 madalyasını toplamanız gerekiyor. Oyunda ilerledikçe siz de bunları arayabilirsin. İlk başta size görünecek olan kahramanlar Brenor ve Saori olacak. Bu iki kahraman oyunda tüm ordu için oldukça etkili olan kahramanlardır. Kahramanların her birisi ordunun gücünü ve şehrin gücünü etkiler. Her karakterin inşaat, araştırma ve kaynak çıkarma hızını etkileyen becerileri bulunur. Kahramanların her biri birlik türlerinden birini destekler. Herhangi bir kahramanınızın ne tür bir orduya atandığını “Kahraman” menüsü altında görebilirsiniz. 

Kahramanların Yetenekleri

Her kahramanın savaşlarda kullanabileceğiniz 2 aktif yeteneği bulunur. Bunlardan biri saldırı artışı, diğeri de orduya destektir. Karakterlerin diğer yetenekleri ise pasiftir. Yani şehrin, ordunun, savaşın gelişimini düzenli olarak etkilerler. Kahramanların seviyesinin artmasıyla yetenekleri de açılır. İlk pasif yetenek 1. seviyede, ikincisi 15’te, üçüncüsü 35’te ve dördüncüsü 50. seviyede açılır.

Mobile Royale oyununu BlueStacks ile PC’nizin büyük ekranında oynayın!

Lider ve Komutanlar

Herhangi bir kahramanınızı lider olarak seçebilirsiniz. Lideri değiştirirken, kahramanın şehir üzerindeki etkisini de değiştirirsiniz. Lider, ordunuzu savaşa, müttefiklere yardım etmeye veya şehrin savunmasına katılmaya yönlendirir. Lideriniz, eğer bir Ordu Komutanı olarak atanırsa o zaman daha verimli çalışabilir. Bir lideri, bir ittifak ordusunun komutanı olarak atayabilirsiniz. Oyunda komutanlar araştırma, lider yetenekleri, kalelerin kutsamaları, ittifak orduları veya savunma orduları sağlar. Bir oyuncu, bir ordu toplamaya başladığında ordu komutanı olur. Eğitim alanı sekmesinde “Savunanlar” ve ardından “Ordu” maddesinden bir komutan atayabilirsiniz.

Liderin Yetenekleri

Liderin değişmesi ile yeteneklerin bir anda değişmez. Başlangıçta ekonomik ve askeri olmak üzere 2 yetenek geliştirme dalı mevcuttur. Önce ekonomik yeteneklerin indirilmesi mantıklı olur. Yetenekleri inşaatın hızlanması, araştırmanın hızlanması, ticaret ve askeri beceriler sıralamasında açabilirsiniz. 

Kahramanlarınızı Nasıl Geliştirirsiniz?

Kahramanlarınızı geliştirmenin ilk yolu seviye yükseltmekten geçiyor. Bunun yanı sıra rütbeyi arttırmak da bir seçenek. Bunun için kahramanın madalyalarını toplamalısınız. Diğer bir yol ise runelerdir. Her kahramanın runeleri olan bir sekmesi vardır. Kahramanın rütbesi ne kadar yüksekse, o kadar fazla rune ekleyebilirsin.

Mobile Royale oyununu BlueStacks ile PC’nizin büyük ekranında oynayın!