Reign of Empires Temel İpucu ve Stratejiler

Reign of Empires, Google Play Store ve App Store’da bulabileceğiniz bir mobil oyundur. Oyun, yenilikçi pek çok dinamiği ile mobil oyun severleri şaşırtacak farklılıklar içeriyor. Biz de bu oyunu oynarken yararlanabileceğiniz temel ipucu ve stratejileri sizin için listeledik.

Reign of Empires’ı BlueStacks ile PC’nizde Oynayın

Ana Görevler Takip Edip Uygulayın

Çoğu mobil RTS oyununda, ana görev dizisi sizden gereksiz şeyler oluşturmanızı ve yükseltmenizi ister, bu da talimatlarını takip etmeyi az ya da çok istenmeyen hale getirir. Ancak bu artık Reign of Empires için geçerli değil. Bu oyundaki ana görev, Kalenizi hızlı bir şekilde yükseltmenize, yeni özelliklerin kilidini açmanıza ve aynı zamanda güvende kalmanıza yardımcı olacak bina gereksinimlerini kesinlikle önerir durumda. Ödüllerden bahsetmiyoruz bile.

Reign of Empires’ı BlueStacks ile PC’nizde Oynayın

Zaman Kaybetmeden Aktif Bir İttifaka Katılın

Reign of Empires aynı türdeki diğer oyunlardan oldukça farklıdır, çünkü sizi eğitimin bir parçası olarak hemen bir İttifaka katılmaya zorlamaz. Yine de birlikte oynayabileceğiniz iyi bir grup bulmayı başarırsanız, saflarına olabildiğince çabuk katılmak en iyisidir. Kaleniz 6. seviyeye ulaştığında, ilk 24 saatlik kalkanınız kaldırılır ve haritadaki diğer tüm oyuncular için adil bir oyuncu haline gelirsiniz. Bir İttifakta olmak sadece üssünüzü daha hızlı geliştirmenize yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda avcılara karşı bir dereceye kadar koruma sağlayacaktır.

Reign of Empires’ı BlueStacks ile PC’nizde Oynayın

Ücretsiz Ürünleri Toplayın

Kaynaklardan inşa etme / araştırma hızlandırmaları ve hatta oyunun premium para birimi olan Altına kadar – Reign of Empires, yeni oyunculara bol miktarda ücretsiz hediye dağıtır. Ancak, bunlar birden fazla menüye dağılmış olacak ve acemi statünüzden maksimum düzeyde yararlanmak için hepsini bulmak için elinizden gelenin en iyisini yapmanız gerekecektir.

Kalenizdeki İnsanlarla Konuşun

Ana binanız 6. seviyeye ulaştığında, kale alanlarını merak eden çeşitli insanlar makul ödüller için özel görevler sunmaya başlayacaktır. Siz de hiçbir şeyi kaçırmamak için arada sırada üssünüzün etrafına bakmayı unutmayın.

Reign of Empires’ı BlueStacks ile PC’nizde Oynayın

Mini Oyunları Tanıyın

F2P oyuncularının kesinlikle göz atmak isteyeceği bir diğer şey de, Reign of Empires’daki mini oyunlardır. Bunlar, Meydan Kapısı’nın yanı sıra Taverna’da bulunabilecek bir dizi şansa dayalı aktiviteyi içerir. Bu oyunları her gün ücretsiz oynamak için yalnızca birkaç deneme hakkınız olsa da kaynaklardan savaş güçlendirmelerine ve hatta Greatman parçalarına kadar harika ödüller kazanabilirsiniz.

En Değerli Adamlarınızı Koruyun

İyi adamlarınız üssünüzün gelişimine ve birliklerinizin performansına muazzam bir katkı sağlayabilir, ancak karakterlerin kendileri saldırılara karşı oldukça savunmasızdır. Bazı önemli adamların yakalanmamasını sağlamanın bir yolu da, onların üniversite içinde deneyim için eğitim almalarını sağlamaktır. Eğitime katılan karakterler savaş sırasında ele geçirilemez, bu nedenle bu ayrıcalığı en iyi 3-4 iyi adamınız için ayırın.

Reign of Empires’ı BlueStacks ile PC’nizde Oynayın

Medeniyetinizi Akıllıca Seçin

Tipik RTS formülüne bir başka yeni ekleme de, Reign of Empires’da bir kültüre – Batı veya Doğu’ya – ve ardından 10. Kale seviyesine ulaştığınızda belirli bir medeniyete katılmayı seçmeniz gerektiği gerçeğidir. Doğu için, Seçenekleriniz arasında Kore (özel bir mancınık birimi ile), Japonya (kılıç ustası), Çin (arbaletçi) ve Hindistan (süvari) yer alırken, Batı ülkeleri İslam (mızrakçı), Mısır (atlı okçu), İngiltere (okçu) ve Roma (vurucu) olarak yer alır.

Elbette, bunlar Reign of Empires’daki oyununuzu geliştirebilecek numaralar bunlarla sınırlı değildir ancak önemli kararlar almaya başlamadan önce yeni bir oyuncu olarak bilmeniz gereken belki de en önemli şeylerdir. Sağlam bir temel oluşturduğunuzda, savaş rehberimiz veya binalar özetimiz gibi daha gelişmiş kılavuzlara geçmekten çekinmeyin.

Reign of Empires’ı BlueStacks ile PC’nizde Oynayın