PUBG Mobile Temel Oyun İpuçları

pubg

İster takımda olun ister kendi başınıza, işte size oyunda yardımcı olacak bazı ipuçları. Taktiksel düşünmek PUBG Mobil’de belki de dikkat etmeniz gereken şeylerin başında gelir. Sessizlik, gölgeler ve tabii ki kamuflaj size taktiksel bir avantaj sağlar.

Uçaktan atlayacağınız alanı seçin

PUBG Mobile, uçağın harita üzerindeki yolunu çizer, böylece neyin üzerinden uçacağınızı görebilirsiniz. Ayrıca kaç kişinin kaldığını da söyler, böylece haritadaki dağılım hakkında genel bir fikriniz olur. Bu bilgileri kullanarak iniş noktanızı seçebilir, yavaş ve istikrarlı bir oyuncuysanız diğer oyuncularla dolu alanlardan kaçınabilirsiniz. Daha büyük şehirler daha çok oyuncu çeker, bunu unutmayın.

Hızlı serbest düşüş uygulayın

Uçaktan çıkar çıkmaz, kontrol cihazınızı ileri itin ve yere doğru dalın. Bu sizi daha hızlı yere götürür ve diğerleri silah toplayıp, sizi katletmeye hazırlanırken siz aşağı sürüklenmezsiniz. Paraşüt otomatik olarak açılır, bu yüzden endişelenmenize gerek yoktur.

PUBG Mobil’i BlueStacks ile PC’nizde Oynayın!

pubg

Haritaya hakim olun

Harita en iyi arkadaşınızdır çünkü size oyun boyunca oyun alanını gösterir. Bu bölgenin içinde kalmalısın, yoksa yavaş yavaş öleceksin der. Haritaya bir işaretçi bırakın ve güvenli bir alana gitmenize yardımcı olması için onu pusulanızda takip edin. Oyun ilerledikçe, özellikle kapanış aşamalarına doğru yakınlaştırmanız gerekebilir.

Kırmızı bölgeden kaçının

Harita ayrıca bir topçu ateşi olan kırmızı bölgeyi de gösterir. Kırmızı bölgedeyseniz, vurulma ihtimaliniz yüksektir, ancak bir binadaysanız, onu gayet iyi bir şekilde atabilirsiniz.

PUBG Mobil’i BlueStacks ile PC’nizde Oynayın!

Alacaklarınız içi özel seviyeler belirleyin

Otomatik olarak alacağınız şeyler için varsayılan seviyeler vardır. Örneğin, cephane silah başına 180 mermi olarak ayarlanmıştır – ancak daha fazlasını isteyebilirsiniz. Aynı zamanda, el bombaları otomatik olarak toplanacak şekilde ayarlanmamıştır. Ayarlar> pick-up’a gidin ve bu değerleri değiştirerek haritayı keşfederken aslında istediğiniz şeyleri toplayabilirsiniz.

Sizin için doğru silahları edinin

PUBG Mobile’daki silahlar gerçek dünyadaki silahlar gibi çalışır: av tüfeği ve tabancalar yalnızca kısa menzil için iyidir, SMG’ler kapalı alanlarda hızlıca çok fazla ateş etmek istediğinizde harikadır, saldırı tüfekler çok yönlüdür. Bir saldırı tüfeği ve bir SMG harika bir kombinasyondur.

PUBG Mobil’i BlueStacks ile PC’nizde Oynayın!

Tüfeklerinizin nişangahlarını değiştirin

Bazı tüfeklere otomatik olarak nişangah ekleyebilirsiniz, ancak belirli bir silahı belirli bir aksesuarla donatma seçeneğiniz de var. 7.62mm silahlarınıza 6x dürbünü yerleştirin, çünkü daha fazla güç ve menzile sahiptir ve keskin nişancılık için daha iyidir. SMG’lerde büyük büyütmelerden kaçının – sadece kalçadan ateş etmek istediğiniz yakın mesafeli çatışmalarda daha iyidirler. 8x nişangah sadece keskin nişancı tüfeklerine takıldığında iyi olur.

Susturucu kullanın

Gizlilik, PUBG’de arkadaşınızdır çünkü yakındaki düşmanlar için silah sesleri haritada yerini belli eder. Sessiz silahlar, diğer oyuncuların sizi bulmasını çok daha zor hale getirir – birçok silah türü için (AR, keskin nişancı, SMG, tabanca) susturucular vardır, ancak zaten bulduğunuzda onu silahınıza manuel olarak eklemeniz gerekebilir.

PUBG Mobil’i BlueStacks ile PC’nizde Oynayın!

Hızınızı artırmak için enerji içeceği için

Oyunda enerji içecekleri toplayacaksınız. Bunlar size yavaş bir enerji geri kazanımı sağlar ancak aynı zamanda hız artışı da elde edersiniz. Bir binadan kaçmanız mı gerekiyor? Oyun alanına gitmeniz mi gerekiyor? Gitmeden önce birkaç Enerji İçeceği alın.

Her zaman tıbbi yardım toplayın

Vurulacaksınız ve genellikle tıbbi müdahaleyle bundan kurtulabilirsiniz. Tıbbi malzemeleri alın, çünkü bunlar sizin için el bombalarından daha yararlı olacaktır.

PUBG Mobil’i BlueStacks ile PC’nizde Oynayın!

Oyunun amacının hayatta kalmak olduğunu unutmayın

Kazanmak istiyorsanız, bunu silahlarınızı toplayarak, beladan uzak kalarak ve son birkaç kişiyi öldürerek yapabilirsiniz. Amaç öldürmek değil, ayakta kalan son oyuncu olmaktır. Unutmayın, saklanmak ve beladan uzak durmak, bunu yapmanın iyi bir yoludur.