Call of Duty Mobile: En İyi Silahlar

cod mobile silahlar

Call of Duty Mobile oynarken ihtiyacınız olacak en önemli ekipmanınız silahlarınızdır. Oyunda bazı genel geçer iyi silahlar olsa da sizin için neyin işe yarayacağı, oyun tarzınıza bağlı olarak değişebilir. Fakat her oyuncu için iyi ve başarılı olan silahlar tabii ki var. Siz de oyun stratejinize uygun olarak saldırı tüfeği, nişancı tüfekleri, hafif makineli tüfekler ya da keskin nişancı tüfekleri arasından seçim yapabilirsiniz. Biz de sizler için COD Mobile oyunundaki en iyi silahları ve onların özelliklerini derledik.

AK 47

COD Mobile’ın en güvenilir silahlarından olan AK 47, seviye 23’te açılan bir silahtır ve ciddi hasar verir. Geri tepme ile başa çıkmak için onu patlamalar halinde ateşlemeniz gerekecek. 

AKS-74U

Yine AK ailesinden olan AKS-74U, ölümcül bir hafif makineli tüfektir. Yüksek ateş açma oranı ve mükemmel püskürtme yeteneklerine sahiptir. 

M21 EBR

Yarı otomatik olan M21 EBR, çok hızlı ateş edebilen bir tüfektir. Atışları kaçırmak istemeyenler için birebirdir. Mobil kontrollerde de oldukça iyi sonuçlar verir. 

BK57

Saldırı tüfekleri arasından en iyi performansa sahip olanlardan BK57, hasar oranı olarak AK47’den daha düşüktür. Fakat daha yüksek atış hızına sahiptir ve mobil kontrolü daha kolaydır. Bu da onu özellikle COD Mobile oynamaya yeni başlayanlar için muhteşem bir seçenek haline getirir. 

Striker

Eğer bir av tüfeği arıyorsanız, Striker yarı otomatik olduğu için sizin için oldukça uygundur. Böylece onunla tekrar tekrar birkaç atış yapabilirsiniz. Yakınlardakileri tek vuruşla öldürebilir. Üstelik menzilde de sizi pişman etmeyecek bir tüfektir. 

BY-15

Oyundaki en iyi Shotgun’lardan olan BY-15, temelde oyundaki en iyi av tüfeğinin pompalı versiyonudur ve 30. seviyeye yakınken açılır. Bu tüfekle garanti bir atış için odalara koşmak veya köşelerde kalmak faydalıdır.

M4LMG

Hafif makineli tüfekler arasında popüler olan M4LMG, yakın mesafeli dövüşler için idealdir. Yüksek hasar oranına sahip olması ve doğruluk oranı onu oyundaki en güvenilir hafif makineli tüfek haline getirir. 

Locus

Sniper seçenekleri arasında en popülerlerden olan Locus, oyundaki en iyi uzun menzilli silahtır. En uzak mesafeden herhangi bir düşmana kolayca tek vuruş yapabilir. Hasar, menzil ve hareket kabiliyeti eklentilerle daha da geliştirilebilir ve bu da onu neredeyse tüm haritalar için en iyi seçim haline getirir.

COD Mobile Silahları Nasıl Daha Etkili Kullanılır?

cod

COD Mobile oyununda en iyi silahları bile seçmiş olsanız, onları nasıl kullandığınız ve çevikliğiniz oyunu kazanmanızda önemli bir faktördür. Özellikle mobil cihazlarda kontrolü kolay olan silahlar ve tüfekler size avantaj sağlar. Yeni başlayanlar genellikle bu türdeki silahları seçerek bir adım öne geçebilirler. 

Bunun yanı sıra tüm silahlardan çok daha iyi bir performans elde etmek için COD Mobile’ı PC’nizde mouse ve klavye oynayabilirsiniz. Fare ve klavye ile oynamak size silah kontrollerinde çok daha hızlı ve çok daha hedefli olma yeteneği katar. COD Mobile’ı PC’de oynamak için BlueStacks Android Emülatörü bilgisayarınıza kurabilirsiniz. BlueStacks içerisinde yer alan Google Play Store’dan COD Mobile’ı hızlı bir şekilde indirebilir ve görüntü kalitesinden ödün vermeden oynamaya başlayabilirsiniz. 
BlueStacks aynı zamanda fare ve klavye tuşlarını özelleştirmenizi sağlar. Bu sayede istediğiniz komutu istediğiniz tuşla birleştirebilirsiniz. Böylece alıştığınız tuş deneyimi ile oynayacağınız için çok daha hızlı ve çevik bir oyun keyfi yaşayabilirsiniz.