Call of Duty Mobil’e Giriş

Size En Uygun Tercihlerle Oyuna Başlayın

Call of Duty Mobil, başlangıç ekranında size temel ayar tercihlerinizi sorar. Siz de kendinize en uygun ayarları başlangıçtan itibaren doğru belirleyerek oyuna 1-0 önde başlayabilirsiniz. Karakterinizin kontrolü Call of Duty Mobil’deki en temel özelliklerin başında gelir. Seviye ve oyun şeklinize göre bu özellikleri en baştan doğru belirlemeye çalışın.

Oyunun başında karşılaşacağınız nişan ve temel atış denemeleri ekranında temel ve gelişmiş atış modlarını denemenizi tavsiye ederiz. Bu denemeleri yapmak size oyun esnasında avantaj sağlamasını yanı sıra oyun stratejinizi doğru temeller üzerine kurmanızı sağlayacaktır. Seviye 7’ye ulaşana kadar gerçek oyuncular yerine bot ile oynamaya devam edeceksiniz bu sebeple de pek çok tercih şansınız olacak. 

Silah Tercihleri

Başlangıç aşamasını tamamladıktan sonra silahların kilitleri açılmaya başlayacaktır. Bu aşamadan sonra silah yükseltmelerini gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Bu kilitlerle birlikte çeşitli güncellemeler gelecektir. Bu kilitler açıldıkça kullanın, tüm eklentileri kullanmaya özen gösterin. Sık oturum açmaya özen gösterin ve XP toplamaya bakın. Bunları kazandıkça da hesabınızı yükseltin, bu yükseltmeleri yaparken sizin için faydalı olacak şeyleri önceliklendirin. 

Haritaları Ezberlemeye Çalışın

Uzman bir Call of duty oyuncusu, oyunda ve en önemlisi savaş esnasında nelerle karşılaşacağını iyi bilir. Alanın keşfini yapar, ekibin yerleşmesini takip eder, silahları ve etkili mesafelerini bilir ve de en önemlisi haritayı tanır. Haritayı tanımak demek savaşı kazanmak demektir. Açık, kapalı tüm alanları, tepeleri ve düzlükleri ya da koşmanız veya sürünmeniz gereken yerleri ezberleyin. Gerçek oyunculara karşı oynamadığınız başlangıç seviyelerinde haritanızı iyi tanıyın. Kısacası sürekli pratik yapın!

Oyun Tarzınız Öngörülebilir Olmasın

COD Mobil ve benzeri oyunlarda oyuncuların kolay av olmalarının temel sebebi aslında oyun tarzlarının ve dolayısıyla atacakları adımların oldukça öngörülebilir olmasıdır. Call of Duty gibi temposu yüksek oyunlarda en önemli şey, karşı tarafa hareketlerinizi olabildiğince az hissettirmeniz olur. Atacağınız bir sonraki adımı karşı tarafın anlamamasını sağlayın. Sık hareket edin, sabit durmayın. Herhangi bir binanın bir yanından girdiyseniz diğer yanından aynı hızda çıkmayın, arada çömelin, sürünün ve karşınızdaki oyuncunun sizi binanın diğer tarafından çıktığınız an vurmasına izin vermeyin. Kısacası öngörülebilir olmayın!

Seslere Kulak Verin

COD Mobil’de görüntü kadar sesin de önemi oldukça fazladır. Oyundaki seslere önem verin ve mutlaka bir kulaklıkla oynayın. Ayak sesleri, silah ya da araç sesleri tüm bunlar oyun esnasında sizin için çok önemlidir. Tüm bu sesler nereye gidip gitmemeniz konusunda size bilgi verir. Unutmayın bu tarz FPS oyunlarında tüm profesyoneler kulaklık takar ve çevresinde olan bitene kulak verir!