5 İpucu ile Star Trek Fleet Command

star trek fleet command

Pek çok strateji oyununda farklı olarak Star Trek Fleet Command size uzayın derinliklerinde bambaşka bir macera imkanı sunar. Bir mobil oyun olan Star Trek Fleet Command ile kendi üssünüze öncülük edebilir ve uzay yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Star Trek Fleet Command oynamaya yeni başladıysanız size yardımcı olacak 5 ipucumuz var. 

1. Günlük Hedeflerinizi Tamamlayın

Pek çok oyunda günlük görevler bulunuyor ve bunları tamamlamak oyuncular için büyük avantaj sağlıyor. Star Trek Fleet Command oyununda da günlük görevleri tamamlamak çeşitli ödüller almanın en kolay yolu. Bu sayede tesislerinizi ve gemilerinizi yükseltmek için kaynak sağlamış olursunuz. Tüm günlük hedeflerinizi gerçekleştirmek için oyuna günde en az bir kez giriş yapmayı alışkanlık haline getirin. 

Günlük hedeflerinizi kontrol etmek için ekranın sol tarafındaki ünlem işaretine tıklayabilirsiniz. O gün tamamlamanız gereken tüm görevlerin bir listesini almak için günlük hedeflere tıklayabilirsiniz. Günlük hedeflerinizi hızlı şekilde tamamlamak için size faydalı bir ipucumuz daha var. Bilgisayarınıza güvenle indireceğiniz BlueStacks uygulaması, oyunu bilgisayarınızın büyük ekranından oynamanıza olanak sağlar. Böylece günlük hedefleri tamamlamak istediğinizde oyunu BlueStacks ile bilgisayarınızdan açabilirsiniz. Bu sayede mouse ve klavye kullanabildiğiniz için hedefleri tamamlamak çok daha hızlı olacak. 

2. Keşfedin ve Seviye Atlayın

Star Trek Fleet Command keşfedilmeyi bekleyen her türlü gezegen ve sistemle doludur. Her bölgenin farklı türde ödülleri bulunur. Ayrıca her bölgenin düşmanları yenmek için tamamlayabileceğiniz kendine özgü görevleri vardır. Belirli sistemlerin etrafına dağılmış farklı madencilik düğümleri de bulabilirsiniz. Kaynaklar her sisteme dağılmıştır ve yeni alanlara ulaşırken değerli kaynaklara ulaşabilirsiniz. Gemilerinizi yükselterek daha yüksek seviyeli bölgelere gidebilirsiniz. 

3. Sandıklarınızı Açın

Star Trek Fleet Command oyununda hediyeler ve kaynaklar oldukça fazla. Hediyeler sekmesine eriştiğinizde, açılmayı bekleyen sandıklar olacağını fark edeceksiniz. Star Trek Fleet Command’de ne kadar aktif olursanız, bu ücretsiz ödülleri o kadar fazla kazanırsınız.

4. Düşmanla Savaşmaya Ara Vermeyin

Madencilik ya da kaynak toplamak zamanınızın büyük kısmını alacak. Fakat bunları yaparken savaşa girmeyi unutmayın. Star Trek Fleet Command oyununda düşmanlarla savaşmak size fazladan puan kazandıracaktır. 

Seviyeniz ne kadar yüksek olursa, düşmanı yendiğinizde alacağınız ödüller o kadar iyi olur. Fakat buradaki önemli ipucu; sadece savaşı kazanabileceğiniz düşmanlarla karşı karşıya gelmeyi seçin. Gerekirse düşük seviyeli düşmanlarla savaşın. Seviyeniz artınca daha yüksek seviyelerdeki düşmanlarla da savaşabilirsiniz. Ayrıca kaynak toplamak ve düşmanlarla savaşmak arasındaki zamanınızı dengelediğinizden emin olun. 

Düşmanı yenme konusunda en önemli püf noktalarından birisi ortama hakim olmaktır. Bunun için oyunu mobil ekran yerine PC’nizin büyük ekranınından oynamayı seçerek avantaj sağlayabilirsiniz. BlueStacks ile Star Trek Fleet Command’ı bilgisayarınıza hızlı bir şekilde indirebilir ve tamamlanması zor görevleri mouse ve klavye ile çok daha rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz. 

5. İttifakınıza Yardımcı Olun

Oyuna yeni başladıysanız bir ittifaka dahil olmanız istenecek. İttifakta hem dahil olduğunuz gruptan yardım alabilir hem de onlara yardım edebilirsiniz. İttifakınıza yardım etmeniz önemlidir çünkü günün birinde sizin de yardıma ihtiyacınız olacak. 

Ekranınızda zaman zaman mor bir bildirim görebilirsiniz. Bu, ittifakınızdaki oyunculardan birinin bir görev için yardıma ihtiyacı olduğu anlamına gelir. Gruptan birine yardım etmek, ittifakınızın genel seviyesini yükseltir. Daha fazla üyeye sahip olmak, diğer oyuncuların günlük ittifak görevlerine katkıda bulunabileceğiniz anlamına gelir. Yüksek puanlar alabilirseniz oldukça kullanışlı malzemelerle ödüllendirilirsiniz.

Star Trek Fleet Command Oyununu BlueStacks ile Oynayın

BlueStacks, Google Play Store’da yer alan tüm mobil Android oyunlarını PC’nizde klavye ve mouse ile büyük ekranda oynayabileceğiniz bir oyun platformudur. BlueStacks ile oynayarak rakiplerinize karşı büyük avantaj elde edersiniz. BlueStacks size ayrıca keymapping, macrolar, yüksek FPS, çoklu oturum/hesap, oyuna özel kontrol ve gelişmiş grafik ayarları gibi onlarca avantaj sağlar. Bu sayede siz de tüm rakipler karşısında kazanan olursunuz.